ĽUDOVÉ TANCE PRE LAIKOV

ĽUDOVÉ TANCE PRE LAIKOV

  • začíname už 22 januára v Kulturparku v Košiciach
  • prvá hodina klasického kurzu je vždy ukážková a až po nej sa rozhodnete či chcete pokračovať
  • kurz mimo úvodnej hodiny trvá 8 týždňov
  • dĺžka jedného stretnutia je minimálne 60 min
  • jednotlivé kurzy na seba nadväzujú
  • oblečenie si zoberte pohodlné, tak aby ste sa cítili dobre. Rovnako aj obuv
  • môžete prísť s partnerom aj bez

Pre viac info píšte na: vlado@rozhybkosti.sk

GÁDŽO EXPRES (tanečná inscenácia)

GÁDŽO EXPRES (tanečná inscenácia)

Rómske tance i spevy tvoria repertoár nejednej folklórnej skupiny či súboru, no ich scénické spracovanie je väčšinou afektované a nepravdivé. „Keď bieli tanečníci tancujú rómske tance, tak to robia veľmi afektovane a prehnane, až srandovne. Rómovia však tancujú práve naopak, veľmi jemne, prirodzene, esteticky a energicky. Aj z toho dôvodu sme vytvorili tanečnú inscenáciu Gádžo expres.

Okrem tanca predstavenie zobrazuje aj iné situácie zo života: „Nechceme Rómov vykresliť len pozitívne, ukážeme aj ich negatívne stránky. V predstavení bude obraz domova, ktorý majú všade a nikde. Obraz hrobu, čiže smrti, obraz lásky, peňazí a obraz naplno. Rómovia všetko naplno prežívajú, keď sa hádajú, používajú pri tom obrovské gestá. My môžeme mať pocit, že je to hádka na život a smrť a oni sa len vášnivo rozprávajú.

Pre viac info píšte na: vlado@rozhybkosti.sk

TEAMBUILDING S MUZIČKOU A VLADOM MICHALKOM

TEAMBUILDING S MUZIČKOU A VLADOM MICHALKOM

Je skvelé sa raz začas zabaviť do roztrhania tela. Prirodzeným spúšťačom zábavy je aj folklór a tak sme vytvorili teambuilding v ktorom je veľa veselosti a interakcie.

Paralelne prebieha niekoľko aktivít. Väčšina účastníkov sa naučí tancovať zopár základných slovenských tancov a spievať niekoľko chytľavých pesničiek. V každej firme je zopár muzikantov hrajúcich na nejaké (je jedno aké) nástroje, z ktorých vytvoríme firemnú kapelu (zapojenie sa múzických antitalentov a vytváranie hudobných nástrojov z predmetov dennej potreby je pre nás vždy výzvou).

Po oddychu, spojeným s večerou, príde vyvrcholenie: Naše ale aj vaše vystúpenie, predvádzanie všetkého naučeného a riadená zábava. Vítaný je akýkoľvek pozitívny prejav, keďže na každej dobrej zábave je nejaký „žhavič“, „agresor“ „organizátor“ – starejší“, “hodinár” a pod.

Pre viac info píšte na: vlado@rozhybkosti.sk

ĽUDOVÉ TANCE PRE FIRMY

ĽUDOVÉ TANCE PRE FIRMY

Ľudové tance majú na celom svete veľa priaznivcov. Flamenco, tango, salsa, a konečne aj naše ľudové tance. Keďže nie každý má možnosť navštevovať niektoré z tanečných telies vzniká tu potreba nájsť iný spôsob, ako sprístupniť ľudový tanec, nech si ktokoľvek môže kvalitne zatancovať bez toho, aby sa musel zúčastňovať nácvikov a predstavení.

Obdarujte aj VY svojich zamestnancov kurzom ľudového tanca s profesionálnom. Budovanie si lepších vzťahov medzi zamestnancami pri spoločne strávenom čase na ľudovú nôtu bude vo výsledku pozitívom aj pre samotnú firmu.

  • výučba prebieha na playback v uvoľnenej atmosfére s cieľom získať základne zručnosti v ľudovom tanci, vo väčších ale aj menších skupinách
  • v prípade záujmu je možné dohodnúť aj živú ľudovú hudbu

Pre viac info píšte na: vlado@rozhybkosti.sk

vlado@rozhybkosti.sk